| Management number | 209122576 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | $279.60 | Model Number | 209122576 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
This pre-owned or refurbished product has been professionally inspected and tested to work and look like new. How a product becomes part of Amazon Renewed, your destination for pre-owned, refurbished products: A customer buys a new product and returns it or trades it in for a newer or different model. That product is inspected and tested to work and look like new by Amazon-qualified suppliers. Then, the product is sold as an Amazon Renewed product on Amazon. If not satisfied with the purchase, renewed products are eligible for replacement or refund under the Amazon Renewed Guarantee.
| UPC | 889842052282 |
|---|---|
| Brand | Microsoft |
| Color | Silver |
| Model Year | 2014 |
| Item Weight | 3.4 Pounds |
| Screen Size | 12 Inches |
| Aspect Ratio | 1.50:1 |
| Display Type | LCD |
| Manufacturer | Microsoft |
| Model Number | 5D2-00017 |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Speed | 1.7 GHz |
| Total Usb Ports | 1 |
| Video Processor | Intel |
| CPU Model Number | 5D2-00017 |
| Operating System | Windows 10 Professional |
| Native Resolution | 2160 x 1440 |
| Camera Description | Front |
| Hardware Interface | MicroSD, USB 3.0 |
| Cellular Technology | 4G |
| Wireless Technology | Bluetooth |
| Battery Average Life | 9 Hours |
| Graphics Description | Integrated |
| HumanInterface Input | Unknown |
| RAM Memory Installed | 8 GB |
| Wireless Compability | 802.11a, 802.11a/b/g/n, 802.11a/b/g/n/ac, 802.11abg |
| Age Range Description | Adult |
| Processor Description | Intel core i7 |
| Memory Slots Available | 1 |
| CPU Model Speed Maximum | 3.3 GHz |
| Connectivity Technology | USB |
| Memory Storage Capacity | 256 GB |
| Photo Sensor Resolution | 12 MP |
| Video Capture Resolution | FHD 1080p or higher |
| Display Resolution Maximum | 2160 x 1440 |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form