| Management number | 209086003 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | $36.00 | Model Number | 209086003 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
MTA4ATF51264HZ-3G2J1 Form Factor 260PIN SODIMM Total Capacity 8GB (2 x 4GB) Specs DDR4 PC4-25600 Unbuffered NON-ECC DDR4-3200 1.2V Series MICRON Speed 3200 MHz Voltage 1.2V DIMM Type Unbuffered Component for laptops and All-in-one PC s MICRON DDR4 SODIMMs Product Highlights Speeds start at 3200 MTs Increase bandwidth by up to 30 Percent Reduce power consumption by up to 40 Percent and extend battery life Faster burst access speeds for improved sequential data throughput Optimized for next generation processors and platforms Available in modules up to 8GB and kits up to 32GB
| UPC | 688187942261 |
|---|---|
| Brand | Micron |
| Voltage | 1.2 Volts |
| RAM Size | 8 GB |
| Model Name | Trident Z |
| Form Factor | SO-DIMM |
| Manufacturer | CN |
| Memory Speed | 3200 MHz |
| Number of Pins | 260 |
| Compatible Devices | Desktop, Laptop |
| Data Transfer Rate | 3200 MHz |
| Additional Features | High Performance |
| RAM Memory Technology | DDR4 |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form