| Management number | 209085871 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | $111.60 | Model Number | 209085871 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
MICRON - CRUCIAL DDR4 UDIMM STD 32GB 1RX4 3200 DRAM
| UPC | 649528790231 |
|---|---|
| Brand | Crucial |
| Voltage | 1.2 Volts |
| RAM Size | 32 GB |
| Model Name | 32GB DDR4 SDRAM Memory Module |
| Unit Count | 1.0 Count |
| Form Factor | DIMM |
| Item Weight | 18.14 g |
| Manufacturer | Micron Technology, Inc |
| Memory Speed | 3200 MHz |
| Item Type Name | RAM Module |
| Number of Pins | 288 |
| Compatible Devices | Desktop, Server |
| Data Transfer Rate | 12 Gigabits Per Second |
| Additional Features | Ecc |
| RAM Memory Technology | DDR4 |
| Column Address Strobe Latency | 22 cycles |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form