| Management number | 209094806 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | $36.00 | Model Number | 209094806 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
| UPC | 618996791491 |
|---|---|
| Brand | INLAND |
| Platform | Windows 11, Windows 10 |
| CPU Model | Ryzen 7 7700X |
| Model Name | 7700XGGB850GAMWF6 |
| Chipset Type | AMD B850 |
| Manufacturer | MICRO CENTER |
| Model Number | 7700XGGB850GAMWF6 |
| Number of Ports | 12 |
| Total Usb Ports | 9 |
| Processor Socket | Socket AM5 |
| Total PCIe Ports | 4 |
| Total SATA Ports | 4 |
| Compatible Devices | Personal Computer |
| Memory Clock Speed | 5200 MHz |
| Compatible Processors | AMD Ryzen 9000/8000/7000 Series Desktop Processor |
| RAM Memory Technology | DDR5 |
| Memory Slots Available | 4 |
| Graphics Card Interface | PCI Express |
| Memory Storage Capacity | 256 GB |
| Ram Memory Maximum Size | 256 GB |
| Main Power Connector Type | 24-Pin |
| Total Number of HDMI Ports | 1 |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form