| Management number | 209073257 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | $169.78 | Model Number | 209073257 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
Features and Benefits:Brand: LenovoForm Factor: Tiny PCModel: ThinkCentre M920Q TinyCPU: Intel Core i7-8700T, 2.4GHz up to 4.0GHz (6-core, 12-thread, 12MB)Memory: 16 GB RAM DDR4Hard Drive: 512 GB Solid State DriveOperating System: Windows 11 pro 64 Bit – multi-language supports English/Spanish/FrenchVideo OutPut: DisplayPort, HDMIConnectivity: WiFi, BluetoothLAN: Gigabit EthernetSystem Ports:1 x DisplayPort1 x HDMI2 x USB 3.03 x USB 2.01 x USB Type-C1 x RJ451 x Microphone Input Connector1 x Headphone Output ConnectorIncludes:Desktop PCWired keyboard & MousePower Adapter/ Cable
| UPC | 662987459983 |
|---|---|
| Brand | Lenovo |
| RAM Type | DDR4 SDRAM |
| Model Name | ThinkCentre M920Q |
| Manufacturer | Lenovo |
| Model Number | ThinkCentre M920Q |
| Video Output | DisplayPort, HDMI |
| BuiltIn Media | Keyboard, Mouse |
| Keyboard Layout | QWERTY |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Count | 2 |
| Processor Speed | 2.4 GHz |
| Total Usb Ports | 6 |
| Video Processor | Intel |
| CPU Model Number | i7-8700T |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Processor Series | Core i7 |
| Processor Socket | no |
| Graphics Ram Type | DDR4 SDRAM |
| Native Resolution | 1920 x 1080 |
| Hardware Interface | Bluetooth, DisplayPort, Ethernet, HDMI, USB |
| Hard Disk Interface | eSATA |
| Graphics Coprocessor | Integrated Graphics |
| Graphics Description | Integrated |
| HumanInterface Input | Keyboard, Mouse |
| Keyboard Description | Wired keyboard |
| RAM Memory Installed | 16 GB |
| Warranty Description | 90-days |
| Hard Disk Description | SSD |
| RAM Memory Technology | DDR4 |
| Memory Slots Available | 2 |
| Video Output Interface | DisplayPort, HDMI |
| CPU Model Speed Maximum | 4 GHz |
| Connectivity Technology | Bluetooth, Ethernet, HDMI, USB, Wi-Fi |
| Graphics Card Interface | Integrated |
| Memory Storage Capacity | 16 GB |
| Ram Memory Maximum Size | 16 GB |
| Specific Uses For Product | Business, Education, Everyday Use |
| Display Resolution Maximum | 1920x1080 |
| Total Number of HDMI Ports | 1 |
| Cache Memory Installed Size | 16 GB |
| Number of Component Outputs | 2 |
| Personal Computer Design Type | Mini PC |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form