| Management number | 209093184 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | $147.60 | Model Number | 209093184 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
Lenovo IdeaPad Flex 5 14" FHD Convertible, AMD Ryzen 3 4300U, 4GB RAM, 128GB SSD, Graphite Grey, Windows 10S, 81X2000HUS
| UPC | 194632976182 |
|---|---|
| Brand | Lenovo |
| Color | Graphite Grey |
| Voltage | 5 Volts |
| RAM Type | DDR4 SDRAM |
| Model Name | Lenovo Ideapad |
| Model Year | 2020 |
| Resolution | 1080p |
| Form Factor | Convertible |
| Item Weight | 1.2 Pounds |
| Screen Size | 14 Inches |
| CPU L2 Cache | 2 MB |
| Display Type | LCD |
| Manufacturer | Lenovo |
| Memory Speed | 3200 MHz |
| Model Number | 81X2000HUS |
| BuiltIn Media | 1 |
| Control Method | Touch |
| HardDrive Size | 128 GB |
| Keyboard Layout | QWERTY |
| Number Of Cells | 3 |
| Number of Ports | 4 |
| Processor Brand | AMD |
| Processor Count | 2 |
| Processor Speed | 2.4 GHz |
| Total Usb Ports | 3 |
| Video Processor | Intel |
| CPU Model Number | Pentium Other |
| Has Color Screen | Yes |
| Operating System | Windows 10 S |
| Processor Series | AMD R Series |
| Touchpad Feature | True |
| Battery Cell Type | Lithium Ion |
| Bluetooth support | Yes |
| Graphics Card Ram | 4 GB |
| Graphics Ram Type | DDR4 SDRAM |
| Native Resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Webcam Capability | Yes |
| Compatible Devices | USB mice, USB keyboards, external displays, Bluetooth headphones, Wi-Fi printers |
| Display Technology | LCD |
| Hardware Interface | Bluetooth |
| Memory Clock Speed | 3200 MHz |
| Hard Disk Interface | Solid State |
| Wireless Technology | Bluetooth, Wi-Fi |
| CPU Model Generation | Ryzen 3000 Series |
| Graphics Coprocessor | Integrated AMD Radeon Graphics |
| Graphics Description | Integrated |
| HumanInterface Input | Touchscreen |
| RAM Memory Installed | 4 GB |
| Warranty Description | 1 year |
| Wireless Compability | Bluetooth |
| Hard Disk Description | SSD |
| RAM Memory Technology | LPDDR4 |
| Microphone Form Factor | Integrated |
| Optical Storage Device | No Optical Drive |
| Connectivity Technology | USB, Wi-Fi |
| Ram Memory Maximum Size | 4 GB |
| Specific Uses For Product | Multimedia |
| Display Resolution Maximum | 1920x1080 Pixels |
| LithiumBattery Energy Content | 42 Watt Hours |
| External Testing Certification | Não aplicável |
| Item Dimensions L x W x Thickness | 18.58"L x 11.18"W x 1.54"Th |
| Automatic Backup Software Included | Windows 10 |
| Other Special Features of the Product | HD Graphics, Support Stylus, Webcam, Wifi |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form