| Management number | 209200561 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | $156.00 | Model Number | 209200561 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
| UPC | 842126112461 |
|---|---|
| Zoom | Digital |
| Brand | Insta360 |
| Features | 360 Degree Capture |
| Lens Type | Wide Angle |
| Focus Type | Auto Focus |
| Model Name | CINSABMA |
| Style Name | Construction Bundle +256GB Micro SD Card |
| File Format | MP4 |
| Form Factor | Handheld |
| Item Weight | 1.05 Kilograms |
| Screen Size | 2.5 |
| Sensor Type | CMOS |
| Manufacturer | Insta360 |
| Model Number | CINSABMA |
| BuiltIn Media | 1x 114cm Invisible Selfie Stick, 1x 256GB Micro SD Card, 1x Insta360 X4 |
| Camcorder Type | Action Camera |
| Shooting Modes | MAIN |
| Maximum Aperture | 1.9 f |
| Video Resolution | 8K, 5.7K |
| Flash Memory Type | Micro SD |
| Photo Sensor Size | 1/2-inch |
| Compatible Devices | Personal Computer, Smartphone |
| Image Aspect Ratio | 16:9 |
| Image stabilization | Digital |
| Number of Batteries | 1 Lithium Ion batteries required. (included) |
| Maximum Focal Length | 1.24 |
| Minimum Focal Length | 1.24 Millimeters |
| Video Capture Format | MP4, INSV |
| Warranty Description | 1 YEAR WARRENTY |
| Are Batteries Included | Yes |
| Supported Audio Format | AAC |
| Supported Image Format | JPEG |
| Water Resistance Level | Not Water Resistant |
| Connectivity Technology | Wi-Fi |
| Has Image Stabilization | Yes |
| Display Resolution Maximum | 8K |
| Effective Still Resolution | 72 MP |
| Effective Video Resolution | 32 MP |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form