| Management number | 209112100 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | $98.22 | Model Number | 209112100 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
Key Features and Benefits:Brand: HPModel: HP Elitedesk 800G2 miniCPU: Procesador Intel Core i5-6500Memory: 16GB RAM DDR4Hard Drive: 256GB SSDSystem: Windows 11 pro 64 BitPorts:6 x USB 3.01 x VGA1 x DisplayPort1 x RJ-45Include:HP Elitedesk 800G2 MINIPower cable90 days warranty
| UPC | 662987473668 |
|---|---|
| Brand | HP |
| RAM Type | DDR4 SDRAM |
| Model Name | HP 800G2 mini PC |
| Style Name | Minimalist |
| Manufacturer | HP |
| Memory Speed | 2133 MHz |
| Model Number | HP EliteDesk 800G2 mini |
| Video Output | DisplayPort, VGA |
| BuiltIn Media | Keyboard, Mouse |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Count | 4 |
| Processor Speed | 3.2 GHz |
| Total Usb Ports | 6 |
| CPU Model Number | Intel Core i5-6500 |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Processor Series | Intel Core I5 6500 |
| Processor Socket | LGA 1151 |
| Graphics Card Ram | 16 |
| Graphics Ram Type | DDR4 SDRAM |
| Hardware Interface | DisplayPort, Ethernet, USB 3.0, VGA |
| Memory Clock Speed | 2133 MHz |
| Hard Disk Interface | eSATA |
| Graphics Description | Integrated |
| HumanInterface Input | Keyboard |
| RAM Memory Installed | 16 GB |
| Warranty Description | 90 days |
| Wireless Compability | 802.11ac |
| Hard Disk Description | SSD |
| RAM Memory Technology | DDR4 |
| Video Output Interface | DisplayPort |
| Graphics Card Interface | Integrated |
| Memory Storage Capacity | 16 GB |
| Ram Memory Maximum Size | 16 GB |
| Specific Uses For Product | Business, Everyday Use |
| Number of Component Outputs | 2 |
| Personal Computer Design Type | Mini PC |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form