| Management number | 209078309 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | $38.98 | Model Number | 209078309 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
From the Manufacturer HP J9735A Stacking cable - 3.3 ft. - for HP 2920-24G Switch, 2920-24G-POE+ Switch, 2920-48G Switch, 2920-48G-POE+ Switch
| UPC | 886112322762 190017190389 |
|---|---|
| Color | black |
| Model | J9735A |
| Brand Name | HP |
| Cable Type | Ethernet |
| Item Shape | Round |
| Model Name | J9735A |
| Unit Count | 1.0 Count |
| Item Weight | 0.45 Pounds |
| Manufacturer | HP |
| Connector Type | RJ45 |
| Number of Pins | 8 |
| Outer Material | Polyvinyl Chloride (PVC) |
| Number of Items | 1 |
| Connector Gender | Male-to-Male |
| Specification Met | RoHS |
| Compatible Devices | HP 2920 Switches |
| Included Components | HP J9735A new |
| Indoor Outdoor Usage | Outdoor |
| Customer Package Type | sealed anti-static bag or similar protective packaging |
| Compatible Phone Models | packard |
| Ethernet Cable Category | Cat 6 |
| Recommended Uses For Product | Indoor/Outdoor |
| Global Trade Identification Number | 00886112322762, 04053162291171, 08861123227628 |
| Other Special Features of the Product | Lightweight |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form