| Management number | 209077992 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | $211.60 | Model Number | 209077992 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
Key Features and Benefits:CPU: 11th Gen Intel Core i3-1115G4 Processor (2 Cores, 4 Threads, 6 MB L3 Cache, 3.0 GHz base frequency, up to 4.10 GHz max turbo frequency)Memory: 4GB DDR4 RAMHard Drive: 128GB PCIe Solid State DriveOperating System: Windows 11 HomeDisplay: 15.6" diagonal, HD (1366 x 768), micro-edge bezel designGraphics: Intel UHD GraphicsNumeric Keyboard: Yes Audio: dual speakerPorts:1 x SuperSpeed USB Type-C2 x SuperSpeed USB Type-A1 x HDMI 2.01 x AC power1 x multi-format SD media card reader1 x headphone/microphone comboWireless Connectivity: Wi-Fi and BluetoothWebcam: HD 720p DualAryMic WebcamPower Supply: HP Smart 45 W External AC power adapterDimensions (W x D x H): 20.47 x 12.01 x 2.72 InchesWeight: 3.73 lbsColor: Spruce Blue
| UPC | 197497101898 |
|---|---|
| Brand | HP |
| RAM Type | DDR4 SDRAM |
| Model Name | TPN-Q222_2D1**AV |
| Model Year | 2023 |
| Resolution | 4K, 720p |
| Form Factor | Laptop |
| Item Weight | 3.7 Pounds |
| Screen Size | 15.6 Inches |
| Display Type | LED |
| Manufacturer | HP Inc. |
| Model Number | TPN-Q222_2D1**AV |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| HardDrive Size | 512 GB |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Count | 2 |
| Processor Speed | 3 GHz |
| Total Usb Ports | 3 |
| Video Processor | Intel |
| CPU Model Number | 1115G4 |
| Has Color Screen | Yes |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Processor Series | Core i3 Family |
| Audio Output Type | Headphones, Speakers |
| Native Resolution | 1366 x 768 pixels |
| Hard Disk Interface | PCIE x 4 |
| Wireless Technology | Wi-Fi |
| Graphics Coprocessor | Intel UHD Graphics |
| Graphics Description | Integrated |
| HumanInterface Input | Keyboard, Microphone |
| Keyboard Description | US |
| RAM Memory Installed | 16 GB |
| Hard Disk Description | SSD |
| RAM Memory Technology | DDR4 |
| Connectivity Technology | Bluetooth, HDMI, USB, Wi-Fi |
| Specific Uses For Product | Gaming, Multimedia |
| Display Resolution Maximum | 1366x768 Pixels |
| Item Dimensions L x W x Thickness | 20.47"L x 12.01"W x 2.72"Th |
| Automatic Backup Software Included | Webcam |
| Other Special Features of the Product | Anti Glare Coating |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form