| Management number | 209200203 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | $36.00 | Model Number | 209200203 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
| UPC | 804272755961 804272761207 |
|---|---|
| Brand | Gigastone |
| Color | 64GB Camera Plus 1-Pack |
| Model Name | GIGASTONE 64GB Micro SD Card, Camera Plus, MicroSDXC Memory Card |
| Read Speed | 95 Megabytes Per Second |
| Item Weight | 0.01 Kilograms |
| Media Speed | 35 MB/s |
| Manufacturer | Gigastone |
| Model Number | MSD-CameraPlus-64GB-1PK |
| Warranty Type | Limited |
| Flash Memory Type | Micro SDXC |
| Compatible Devices | Camera, Dash Cam, Drone, Security Camera |
| Additional Features | Water Proof, X Ray Proof |
| Hardware Connectivity | microSDXC |
| Memory Storage Capacity | 64 GB |
| Secure Digital Association Speed Class | Class 10 |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form