| Management number | 209090432 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | $32.00 | Model Number | 209090432 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
DELL SSD 256GB Class 35 M.2 2230 NVMe PCIe 4.0 Gen 4x4 Solid State Drive SNP223G43/256G AC280177 for G5, Inspiron, Latitude, Optiplex, Precision, Precision Workstation, Vostro, XPS Laptop Desktop Workstation with M.2 2230 Slot
| UPC | 884116196297 |
|---|---|
| Brand | Dell |
| Model Name | SNP223G43 |
| Unit Count | 1.0 Count |
| Form Factor | M 2 |
| Media Speed | High |
| Manufacturer | Dell |
| Model Number | SNP223G43/256G AC280177 |
| BuiltIn Media | Dell SSD 256GB Class 35 (Gen 4x4) |
| HardDrive Size | 256 GB |
| Number of Items | 1 |
| Installation Type | Internal Hard Drive |
| Compatible Devices | Desktop, Laptop |
| Additional Features | Portable |
| Hard Disk Interface | NVMe |
| Warranty Description | 5 |
| Hard Disk Description | Solid State Drive |
| Hard Disk Form Factor | 22 Millimeters |
| Hardware Connectivity | Solid State Drive |
| Connectivity Technology | PCIe 4.0 x4 (NVMe) |
| Digital Storage Capacity | 256 GB |
| Specific Uses For Product | Laptop |
| Cache Memory Installed Size | 256 GB |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form